PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=702785}

Projektantka

The Dressmaker
7,5 92 934
oceny
7,5 10 1 92934
7,2 8
ocen krytyków
Projektantka
powrót do forum filmu Projektantka

lżejsze Dogville

ocenił(a) film na 7

Wymowa podobna, jest lekko, groteskowo, ale bywa dramatycznie. Świetne Winslet i Davis.

ocenił(a) film na 8
belmont33

miałam dokładnie takie same odczucia po obejrzeniu filmu.

ninonu

Miałam to samo skojarzenie :D

ocenił(a) film na 7
belmont33

Hahaha pomyślałem o tym samym, w czasie seansu

ocenił(a) film na 9
belmont33

Tematyka rzeczywiscie troche podobna, jednak dressmaker duzo przyjemniej sie oglada.

ocenił(a) film na 6
belmont33

A mi bardziej przypominał Czekoladę

ocenił(a) film na 8
belmont33

Zupelnie sie nie zgadzam. Tamten film byl wrecz chory w swoich probach pokazania degradacji czlowieczenstwa, w sumie to rownie dobrze mogli za oprawe dac pierwszy, lepszy oboz japonsku lub niemiecki, na to samo by wyszlo albo wiezienie.
Tutaj jednak przeszmuglowano pewne malomiasteczkowe zepsucie w sposob lagodniejszy i moim zdaniem nie uczyniono z nikogo ani skrajnego potwora, ani slusznego swietego. Przemalowani, groteskowi, ale jeszcze wciaz normlani ludzi, moze glupi, slepi, z rozumem stada owiec, ale nie na miare fanatykow z takiego Salem.
Sama autorka ksiazki i rezyserka uznaja to za kobieca wersje Unforgiven. A , ze ten film jest produkcja wybitnie kobieca i pod kobiety nie da sie ukryc, z jednym wyjatkiem, ze paniom ie wyszlo kolejne romansidlo czy komedyjka, tylko wlasnie slodko-gorzka troche nierzeczywista opowiesc filmowa bez zaczepienia tak naprawde z zadnej realnosci, mimo dat, strojow, miejsc.
Jezeli do czegos porownywac to moim zdaniem najpredzej do polskiej noweli z lat 60 Człowiek, który zdemoralizował Hadleyburg z Niemczykiem. Bardzo podobny chwyt.

belmont33

Zgadzam się i w sumie bardzo mnie to zdziwiło, bo myślałam, że koniec będzie słodki - ślub, uznanie miasteczka, rehabilitacja, żyli długo i szczęśliwie. I pierwsza połowa mogła to sugerować, ale im dalej, tym mroczniej się zrobiło. Te wszystkie brudy, które wychodziły z mieszkańców, gesty zemsty (czyny żony aptekarza i żony radnego były przerażające, biorąc pod uwagę znane nam powody i tak było w tym w tym dużo sadyzmu), choć na początku wydawało się, że to zwykła niechęć z przeszłości. I jeszcze fenomenalnie kontrastowało to ze słodkimi uśmiechami, pastelowymi sukienkami i kwiatowymi tapetami. I właśnie te elementy mogły nas zwieść, więc porównanie do Dogville jest dla mnie jak najbardziej trafne.

ocenił(a) film na 7
belmont33

Po tym jak rozwinęła to czerwone sukno myślałem że swoją długoscią sięgnie ono budynku (teatru)w którym znajdowali sie Ci osadnicy i tym samym podpali ów w nim obecnych . Jedno co jest pewne to to że po jej wyjeździe wszystko zacznie być takie szare i do dupy jak było przed jej przyjazdem .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones