PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=493476}

Morderca we mnie

The Killer Inside Me
6,0 7 012
ocen
6,0 10 1 7012
5,0 5
ocen krytyków
Morderca we mnie
powrót do forum filmu Morderca we mnie

Coś jest nie tak z tym filmem.

Wszystko idealnie współgrało do 70,80 minuty. Zaczęło się bardzo dobrze i powinni pójść za ciosem- byłby świetny/wciągający dramat. Bardzo dobry film. Nie wiem po co ta śmieszna muzyczka w trakcie filmu... Wygląda to tak jakby reżyser nie mógł się zdecydować, czy dramat, czy czarna komedia. Sceny bicia tych biednych kobiet, były straszne. Bardzo wczułam się w ich sytuację i aż miałam dreszcze. W niektórych momentach zasłaniałam oczy. Sceny były brutalne. Cały czas oglądałam w napięciu. To było COŚ.

Z drugiej strony niestety bardzo nie podobał mi się Casey Affleck. Nie wiem jak Wam ale mi nie odpowiada ton jego głosu. Oprócz tego mówi bardzo niewyraźnie. Ten głos pasuje do psychola, który bierze prochy. Dobrze pamiętam go z filmu „Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda ” naprawdę dobry film i Casey spisał się tam znakomicie.

Ten film to pomyłka. Natomiast temat jest świetny.
Wolałabym żeby był to rasowy dramat, a nie pseudo dramat.

Moniiana

Mnie z kolei, bardzo odpowiada ta forma synkretycznego obrazu, odbieramy bodźce noir/dramatu/komedii - jak w życiu :) . A nie sztampowy obraz.

Myślę, choć mogę się mylić, że film nie przykuwałby tak bardzo, gdyby był zrobiony, w tonie tradycyjnej narracji dramatu. (nawet Shakespare w MAKBECIE wrzuca takie sceny jak monolog Odźwiernego, przy którym trudno nie chichrać na głos:) )

ocenił(a) film na 8
simon89_2

"Mnie z kolei, bardzo odpowiada ta forma synkretycznego obrazu, odbieramy bodźce noir/dramatu/komedii - jak w życiu :) . A nie sztampowy obraz."
otoz to, i dlatego uwielbiam takie filmy

ocenił(a) film na 8
Moniiana

Casey fajnie zagrał, przynajmniej nie jest tandetny jak jego sławniejszy brat. Alba zagrała słabo, żadne zaskoczenie. Film był super, tylko zakończenie jakoś takie do niczego, zepsuło mi cały film.

Moniiana

Czytając komentarze części osób zastanawiam się, czy Wy w ogóle macie pojęcie, że ten film powstał na podstawie książki Jima Thompsona? Przed dodawaniem krytycznych komentarzy, proszę przeczytać książkę i zapoznać się z tokiem myślenia szalonego, a zarazem inteligentnego zabójcy, który jak twierdzi polski wydawca książki, zapoczątkował modę na sprytnych i wykształconych seryjnych morderców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones