PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729157}

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

The VVitch: A New-England Folktale
6,6 76 525
ocen
6,6 10 1 76525
7,7 36
ocen krytyków
Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
powrót do forum filmu Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii

Żeby trzeba było czekać, aż ktoś łaskawie wpuści doceniony obraz do kin. Skandal.

ocenił(a) film na 8
TCWolf82

Chyba z 2 miesiące temu widziałam jego reklame w kinie i było napisane "wkrótce w kinach"...i nadal cisza.

użytkownik usunięty
MysteryVeil

W Ameryce nie taka cisza. Film ma premierę w ten weekend.

ocenił(a) film na 1
MysteryVeil

Nie dałbym ani grosza na bilet za ten film.Nie warto oglądać,a jeśli chodzi o oprawę muzyczną to gorszej już dawno nie słyszałem.Dno.

ocenił(a) film na 7
albireo21

Już dobrze. Mam nadzieję, że wziąłeś leki przeciwdebilne.

ocenił(a) film na 1
Sharimsejn

Jak będziesz taki mądry to cię UFO porwie i zapłodni , uważaj!!!

albireo21

Nie każdemu musi sie podobac film. +10 za genialna i prostą riposte bez ubliżania

ocenił(a) film na 9
Fraper

No ale dajac 1 to juz lekka przesada nie sądzisz?

użytkownik usunięty
TCWolf82

dalej nic nie wiadomo ?

ocenił(a) film na 10
TCWolf82

Film będzie miał premierę na tegorocznym festiwalu OFF CAMERA w Krakowie.
http://www.offcamera.pl/aktualnosci/strach-sie-bac

Poza tym nie zapowiada się na jakąś szerszą dystrybucję.

ocenił(a) film na 7
pforczek

Szczerze mówiąc to połowy polski nie przejadę by zobaczyć film, ale dziwi mnie, że doceniony i z tego co widzę dobrze zrealizowany film, nie ma dystrybucji w Polsce. Dzięki za informacje. Czekam niecierpliwie, może ktoś sie zainteresuje.

użytkownik usunięty
TCWolf82

Miał dopiero co premierę w USA.
W Polsce jak dobrze pójdzie też powinien się pojawić przed końcem roku.

ocenił(a) film na 7

Oby sporo ludzi zobaczyło go w Stanach bo tylko wysokie słupki, zapewniają szybką reakcję.

użytkownik usunięty
TCWolf82

Raczej się przyjmie. Krytycy ocenili go bardzo pozytywnie i to film festiwalowy.

ocenił(a) film na 7

:)

ocenił(a) film na 9
TCWolf82

Tu jest na prawdę kraj trzeciego świata....

ocenił(a) film na 7
Sati

Tak i 30 lat za murzynami... ale co by nie mówić, to prawdą jest, że jesteśmy te 45 lat za resztą Świata!

użytkownik usunięty
TCWolf82

W naszych rodzimych kinach nie ma, ale pojawiła się wersja HDTS na torrentach. Ja sobie poczekam na normalną kopię 720p.

Ja również czekam na 720. Dla tej co obecnie śmiga na trackerach szkoda oczu. ;)

ocenił(a) film na 7
martinos1985

A Ja chce na to do kina. :(

ocenił(a) film na 6
TCWolf82

Wlasnie wrocilem z kina i film calkiem OK, ale nie do konca horror. Bardziej film oparty na kilku opowiesciach z poczatku XVII wieku, ale wizualnie fajny.
W Polsce nie ma jeszcze w kinach bo tlumacze musza sie niezle napocic, poniewaz dialogi sa w anielskim z tamtej epoki :p

ocenił(a) film na 7
GenVit

I wszystko jasne :) Miałam w planie zobaczyć film bez napisów,ale w takim wypadku chyba grzecznie poczekam. A gdzie oglądałeś? :)

ocenił(a) film na 6
violencia

W UK; graja ten film chyba od 2ch tygodni...

ocenił(a) film na 7
GenVit

Płacz i zgrzytanie zębów.

użytkownik usunięty
martinos1985

Są już lepsze kopie na chwilę obecną ( HD, WEBRIP 1080p itd itp)

Wiem, widzę...

użytkownik usunięty
martinos1985

Po prostu informuję, jakby ktoś nie wiedział.

Tak, ale napisów polskich brak. Próbowałam oglądać bez, ale faktycznie cieżko idzie, bo nie dość ze angielski akcent to jeszcze słownictwo z epoki ehhhh :(

ocenił(a) film na 7
OlaKoko

Polecam oglądanie z angielskimi napisami jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem ich słownictwa.

Sergij

Napisów ang tez nie mogłam znaleźć :/ moge prosić o link? ;)

ocenił(a) film na 7
OlaKoko

https://mvsubtitles.com/the-witch-subtitles

Chyba stąd je brałem.

ocenił(a) film na 9
Sergij

Jest juz w jakosci 720p z polskimi napisami

Rozumiem. Swoją drogą bardzo mi się podobał. :)

ocenił(a) film na 1
TCWolf82

Dobrze, że nie puszczają w naszych kinach tego chorego filmidła.

ocenił(a) film na 7
drammo

Hahahaha... uraził Twoje poglądy, czy leje się z niego jad brutalnego absurdu?

TCWolf82

Jeden z lepszych filmów tego typu ostatnich lat. Jak dla mnie bardzo klimatyczny, cała masa motywów biblijnych ciekawie zakomponowanych. Bardziej triller psychologiczny a niżeli horror, chociaż momentami korven przyprawia o ciarki ;) Aktorstwo też na wysokim poziomie Kate Dicke <3 Zakonczenie trochę smętne .. polecam obejrzeć 2-krotnie :)

ocenił(a) film na 4
TCWolf82

ledwo to obejrzałem..

ocenił(a) film na 7
MasterSexay

Dlaczego?

ocenił(a) film na 4
TCWolf82

no nie wiem jakos tam nic się nie działo zbytnio..nie moj klimat

ocenił(a) film na 7
TCWolf82

Dlatego właśnie się nie patrzy na oceny na filmwebie. Film wymaga odrobinę myślenia i już jest problem. W dodatku "nie wiem". Rzeczywiście ciężko napisać co mniej więcej było nie tak. Ehhh...szkoda se ryja strzępić.

ocenił(a) film na 8
Sharimsejn

Ten film nie wymaga zbyt wiele myślenia. Nie jest skomplikowany, wymagający intelektualnie. Raczej gra na emocjach, buduje napięcie, karmi niepokojem. Zaznaczyć jednak trzeba, iż robi to świetnie. Cały ten klimat jednak pójdzie z dymem, jeśli obejrzymy go w większym gronie, zwłaszcza przegadanym i rozbawionym. W kinie też raczej trudniej będzie wyczuć ten klimat. Najlepiej będzie film obejrzeć samemu, w nocy, przy zgaszonym świetle.

ocenił(a) film na 7
Dark_Crow

Dzięki! Cenna uwaga. Skorzystam.

ocenił(a) film na 5
Dark_Crow

tak było jak napisałes... niestety nie ruszył mnie.. większość czekałem aż w końcu coś się wydarzy .. czuje nie dosyt , niestety.. muzyka itp jak najbardziej ale reszta słabo.

ocenił(a) film na 9
TCWolf82

Na stronie http://www.offcamera.pl/ można dokonywać przedsprzedaży biletów na film, jak również karnetów na cały festiwal ;)

ocenił(a) film na 6
sr_rancorn

"dokonywać przedsprzedaży"? chyba strona prowadzi przedsprzedaż raczej...

ocenił(a) film na 9
TCWolf82

8 maja, Netia Off Cinema.

TCWolf82

Płyta z filmem była do kupienia parę tygodni temu w marketach, ja go obejrzałam w ten sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones