Jessica Alba

Jessica Marie Alba

7,4
17 101 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jessica Alba

Trzeba przyznać, że aktorka z niej żadna, chociaż moim zdaniem jest przepiękną kobietą. Kiedyś jeszcze wierzyłam, że zagra coś dobrego - teraz już wiem, że płonne są to nadzieje... ;-)

atti

dlaczego taki sad mi sie bardzo podobała jej rola w OKO BŁĘKITNA GŁĘBIA ....z reszta każdy myśli inaczej moze akurat w tych filmach zagrała dostatecznie dobrze >>>>

atti

Właśnie miałem napisać to samo, więc tu swój głos dodam :P

atti

Bo cepy uważają, że jak aktorka jest ładna albo aktor przystojny to są do d... Nie mogą bidne bidoki pojąć, że można łączyć urodę z talentem. Tak samo mówią o fenomenalnym aktorze Bradzie Pitt'ie, że ładny i nic poza tym, nie mogą pojąć, że gość jest przystojny i zdolny. Ech, szkoda gadać... Krótko - Alba jest piękna i przy okazji jest bardzo dobrą aktorką. Osiołki zakładają, że aktorka żeby była zdolna to obowiązkowo musi być brzydka ;-) Coś tak jak z modelkami...im brzydsza tym lepiej dla niej, patrz- Anja Rubik.

lisoszakal

Błagam Cię, naprawdę porównujesz Brada Pitta do Jessiki Alby? Pitt to klasa aktor, udowodnił to w wielu, rozmaitych obrazach. Rzadko spotykam się z opinią, że jest beznadziejnym aktorem - pewnie dlatego, że staram się rozmawiać z ludźmi, którzy mają pojęcie o kinie i uroda lub jej brak może być tylko dodatkowym atutem, gdy warsztat aktorski stoi już na wysokim poziomie. Tylko idiota oceniałby umiejętności aktora na podstawie tego czy jest ładny, czy nie.
Natomiast w przypadku Jessiki Alby sprawa jest dla mnie absolutnie jasna - dziewczyna gra w wysokobudżetowych produkcjach dlatego, że ma ładną buzię i bardzo dobrze prezentuje się na ekranie. Czasami samo granie wychodzi jej lepiej, czasami gorzej, ale ogólnie nie zasługuje na wyższą ocenę niż "ujdzie". Ja nie ukrywam, że jestem wielką fanką jej urody, ale ten portal nie służy do oceniania piękna gwiazd, tylko do subiektywnych ocen m.in. kunsztu aktorskiego osób wykonujących tę pracę.
Parafrazując Twoje słowa: Krótko - Alba jest piękna i przy okazji dobra z niej modelka, ale aktorka - fatalna.

lisoszakal

Bo zazwyczaj tak jest niestety, Alba to przecudnie śliczna dziewczyna, która gra w filmach wysokobudżetowych ( bo jest ozdobą ekranu ), które nie wymagają nie wiadomo jakich popisów gry aktorskiej czy talentu, myślę, że większość tych pięknych ludzi filmu, a zwłaszcza kobiet ma ten sam problem, są "zakładnikami" własnej urody i stąd też taki stereotyp, albo piękna aktorka/ przystojny aktor albo utalentowany zawodowiec.

Czerwona_azalia

Ale Pitt, Redford, Harrison Ford, Gregory Peck (był) są mega-przystojni i przy okazji są super-aktorami. Nie można zakładać, że dobry aktor musi mieć aparycję Gerarda Deperdieu (skądinąd świetny aktor). Bruce Lee był najprzystojniejszym Azjatą w historii kina, a przy okazji mega-charyzmatycznym aktorem i legendą za życia.
Tak więc najlepiej jak aktor jest przystojny (Pitt, Redford, Peck, Gibson, Lee, Ford), aktorka ładna (Deneuve, Cardinale, Bellucci, Jolie, Portman), a przy okazji ma talent i charyzmę.

Klasycznym przykładem nabzdyczonej miernoty, która teoretycznie jest przystojna jest Misiek Żebrowski. Przystojny chłopak i zero wdzięku, talentu i charyzmy :-)

użytkownik usunięty
atti

POPIERAM, JEDYNA CIEKAWA POSTAĆ GRANA PRZEZ JA TO W PRZEBUDZENIU, NIE OSZUKUJMY SIE, TO ZE MA LADNA BUZIE TO OK, ALE DOROBKIEM ARTYSTYCZNYM POCHWALIC SIE NIE MOZE.

atti

Idż się przejrzyj w lustrze i nie zawracaj głowy, podstępna zazdrośnico.

Alba to niezwykle utalentowana, piękna aktorka. Taka jest prawda szara myszko.

HRA

Oj tak szczególnie w Sin City to udowodniła jaką jest "utalentowaną aktorką" że nie mogłam już patrzeć na te jej próby wyrażenia jakiejkolwiek emocji kończące się śmiesznym grymasem na pięknej buźce ;)

Sztuczny_rarytas

Skąd sie na Fimwebie tyle brzydkich kobiet bierze?
Czy nie ma innych miejsc dla zakomleksionych Polek?

HRA

Boże człowieku czy to że ktoś uważa, że Jessica Alba nie jest zbyt utalentowaną aktorką znaczy, że jest brzydki, zakompleksiony, beznadziejny, zazdrosny i.t.d.? No cóż typowo męskie myślenie czego się spodziewać, życzę cierpliwości w czekaniu na Oscara dla panny Alby pozdrawiam! :)

Sztuczny_rarytas

Nie wzywaj Pana Boga nadaremno, awanturna niewiasto.
Tylko nie Oskara. To nagroda dla aktorskich miernot. Geniusze kina dostają Złote Maliny.

HRA

tak szczególnie Madonna hahahaha

użytkownik usunięty
HRA

Jakoś nie wyczułam nuty zazdrości w wypowiedzi koleżanki. Za to Ty masz ''argumenty'' 10-letniego dziecka. ''aktorstwo'' alby może przypadać do gustu chyba tylko takim osobnikom...

Jak wy gimnazjalistki zobaczycie ładną aktorkę , to od razu dostajecie małpiego rozumu. Miejcie trochę godności, niedługo zostaniecie kobietami, a to zobowiązuje.

użytkownik usunięty
HRA

ok, PANIE DOROSŁY! Proszę tylko przyuważyć, że nie tylko 'my gimnazjalistki' uważamy panią Albę za kiepską aktorkę.:) ale również i mężczyźni - to ci wg. Ciebie będą również zakompleksionymi małpimi móżdżkami?? alba jest beznadziejna i proszę się z tym pogodzić. No, może nie uważam, żeby była aż tak beznadziejna (w sumie są gorsze od niej...), ale do takiej chociażby Meryl Streep to jej daleko;) Głównym powodem dla którego pani Alba cieszy się taką popularnością jest to, że ma ładną buzię i piękny uśmiech - ale to normalne. Oglądam te nowsze filmy i stwierdzam, że więcej jest teraz tych ładnych niż tych dobrych aktorek.. I uwierz mi, niektóre kobiety znają na tyle swoją wartość, że nie muszą jeździć po jakieś Bogu ducha winnej aktoreczce - chcą wyrazić tylko swoje zdanie. Ale przyznaję ,że są i takie które w taki sposób chcą podleczyć swoje kompleksy, więc nie dziwię Ci się ,że tak myślisz, ale czas to zmienić i dać kobiecie dojść do słowa;b

Droga Aastasko18, szlachetny Hra nie ma czasu na czytanie Twoich nudnych , bełkotliwych wypowiedzi. Szlachetny Hra jest akurat zajęty ratowaniem świata. Jeśli mówię ,że Alba to znakomita i piękna aktorka, to właśnie tak jest. HRA jest nieomylny.

Życzę Ci dobrej nocy i pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
HRA

aha, dobra, widzę już z kim mam do czynienia.. :D spoko, chcesz sobie tak myśleć to sobie myśl, ale nadejdzie w końcu taki dzień kiedy rzeczywistość będzie musiała Cie wyrwać ze szpon tępego zapatrzenia w panią Albę.))
dziękuję i nawzajem

ze szponów nie szpon

HRA

HRA, jesteś na tym forum odkąd pamiętam ( nawet pamiętam avatar z okładki TR: Legend ;p) i to Twoje naśmiewanie się z ludzi jest czasem naprawdę przeurocze, ale w końcu komuś naprawdę podpadniesz;)
Pozdrawiam :*

Czerwona_azalia

Dobrą masz pamięć , bo jestem tu już od końca XIX w i nieustannie staram się podpaść.
Miło mi ,że w końcu udało mi sie podpaść i Tobie piękna Czerwona Azalio. To zaszczyt podpaść damie tak niezwykłej.

atti

Zauwazylem ostatnio ze "znawcy gry aktorskiej" bardzo czesto jak widza ladna aktorke pisza takie zdanie "" AKTORKA Z NIEJ ZADNA ALE TRZEBA JEJ PRZYZNAC BARDZO LADNA "". Najczesciej sa to chlopaczki z gimnazjum ktorzy po obejzeniu jednego filmu potrafia stwierdzic ze aktor\aktorka psuje film swoja gra, co ciekawe dzieje sie tak nawet jezeli owy aktor\aktorka grala znakomicie w obejzanym filmie. Nazwalem ten syndrom " Efektem Odrzucenia Gimbazjaliste Przez Gimbazjalistke" w skrocie EOGPG.

ravne

Bo zazwyczaj wysokobudżetowe filmy w których grają aktorki takie jak Jess są kierowane właśnie do tej grupy odbiorców, pokaż mi gimbusa, który weźmie się za film, który nie był promowany z siłą rakiety typu pershing ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones